HALK EĞİTİM MERKEZİ (HEM) VE AKŞAM SANAT OKULU YIL SONU SERGİSİ

Halk Eğitim Merkezi sergi salonundaki serginin açılışında konuşan Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU, el becerilerini geliştirerek ortaya çıkardıkları güzel çalışmalardan dolayı kursiyerleri kutladı.

Halk Eğitimlerde her alanda kursiyerler için kurslar açıldığını kaydeden Kaymakamımız, "Cehaletten mücadele kapsamında okuma kursları açıyoruz. Herkes eğitimden geçsin. Meslek edinsin. Okuma yazma öğrensin. Bu sebeple kurslar açarak kursiyerlerimizin belge almalarını sağlıyoruz. Bu sebeple, Sivas'ın büyük ilçeler bazında kurs açma kapsamında birinci ilçesi Suşehri'dir. Çünkü çok farklı dallarda kurslar açtık. Halkımızında bu kurslara büyük ilgi oldu. Bizlerin bundaki tek amacı, Kursiyerlerimizin meslek edinmesidir. Bu nedenle, Kursiyerlerimizin aldıkları belgeler ile kendi işlerini meslek edinerek kendilerinin yapmalarını istiyoruz." dedi.

Okumanın ve eğitimin yaşı olmadığını belirten Kaymakamımız, Kursiyerlere bundan sonraki, hayatlarında başarılar diledi.

Halk Eğitim Müdürü Hamza ULUSOY ise, Halk Eğitim Müdürlüğünde açılan kurslar hakkında bilgi vererek, "1 Eylül- 14 mayıs tarihi itibariyle kurumumuz tarafından 148 kurs açılmıştır. Toplam kursiyer sayımız 2 bin 699'dur. Okuma yazma seferberliği kapsamında ise 54 okuma yazma kursu açılmış olup, bu kursumuza 619 kursiyer katılmıştır." dedi.

Konuşmaların ardından, Okuma yazma kursuna katılan kursiyerler arasında Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU tarafından Umre ziyareti için kura çekilişi yapıldı.

Umre ziyareti kura çekilişinden Gül Hatice ALGÜL isimli kursiyer çekilişte çıktı. Ayrıca 8 kişiye küçük altın, 2 kişiye ise beyaz eşya çekilişi yapıldı.

Kursiyerlerin belgelerinin verildiği programda sergi açılışı yapıldı. Sergide, Evli ve iki çocuk annesi Hilal Kılıç tarafından evinde yaptığı filografi çalışmalarınada yer verildi.

Ayrıca, Dikiş ve nakış kurslarının da yer aldığı sergide, Gümüş kazaziye sergileri de açıldı. Programda ayrıca, Folklör ve saz kursuna katılan kursiyerler tarafından kısa bir gösteride yapıldı.

Programa; Belediye Başkanı Fazlı YÜKSEL, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa UĞURLU, Daire amirleri ve kursiyer yakınları katıldı.