İLÇEMİZDE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kaymakamımız Ender Faruk Uzunoğlu kitap okumaya teşfik amaçlı düzenlenen “Kitabını Al Sende Gel" adlı etkinliğe katıldı.

Kaymakamlığımız tarafından kitap okuma projesi kapsamında, “Kitabını Al Sende Gel” adlı etkinlik, Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşti.
Programa Belediye Başkan Vekili Mustafa İnan, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler iştirak etti.

Kaymakamımız Ender Faruk Uzunoğlu yaptığı konuşmada; 
"Her kitap bir dünya, her dünya ise bir sayfa açar. Bu nedenle, İlçe Kaymakamlığımız tarafından tertip edilen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla düzenlenen bu etkinlikteki asıl amacımız kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Eskiden fazla kitap okuyanlar altınla ödüllendiriliyordu. Fakat bundan böyle bizler altınla değil, fazla kitap okuyanları kültürel ve tarihi değerlerimizi tanıtmak amacıyla gezi düzenleyerek ödüllendireceğiz. Çünkü tarihi yerlerimizin de tanıtılması bizler için önemlidir. Bu sebeple bu etkinlikte görev alan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” diyerek,
kitap okuma kampanyasında okunan kitapların, kitap kumbaralarında toplanarak yurt genelinde kitap ihtiyacı olan başka yerlere bağışlanacağını ifade etti. Okunan kitapların "kitap kumbarası"na atılmasının ardından program sona erdi.