İLÇEMİZDE LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İlçemizde "Liseler Arası Türk Halk Müziği Ses Yarışması" düzenlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirildi.
İlçede eğitim gören 8 Lise öğrencisinin katıldığı yarışma jüriliğini ise İlçede bulunan okullarda eğitim veren müzik öğretmenleri tarafından yapıldı.
Öğrencilerin söylediği türkülerin müzik enstrümanlarının da öğretmenler tarafından çalındığı program sonunda, öğrenciler tarafından solo olarak Zeytin Dalı Harekatında şehit olan ve Tüm şehitler için “Mehmedim” türküsü söylendi.
Yarışma sonucunda, Fen Lisesi Öğrencilerinden Melisa YILMAZ birinci, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf Berat AYGÜN ikinci, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Dilara ARGU üçüncü oldu.
Altınla ödüllendirilen öğrencilerin ödülleri, Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU, Belediye Başkanı Fazlı YÜKSEL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan YILDIZ tarafından verildi. 
Program sonunda konuşan Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU; Tüm öğrencileri tebrik ettiğini ifade ederek, “Bizim gönlümüzde tüm öğrencilerimiz birincidir. Çünkü bu cesaretleriyle onların hepsi birinciliği hak etmiştir. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu yarışmada görev alan öğretmenlerimizi de kutluyorum”dedi.
Yaklaşık bir saat süren Programı çok sayıda vatandaş izledi.