KAYMAKAM ENDER FARUK UZUNOĞLU’NUN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

“8 Mart günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "Dünya Kadınlar Günü" olarak kutlanmaktadır.
Kutsal annelik görevinin yanı sıra üstlendikleri roller ile günümüz çağdaş medeniyetinin oluşmasında büyük katkı sağlayan kadınlar, tarihimizin her döneminde devletin kuruluşundan yönetimine kadar her kademede yerini almış ve gereken saygıyı görmüştür. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır.

Kadınlarımız, tarihimizin her döneminde millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her zaman fedakârlıkların en yüce örneklerini göstermişlerdir. Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketimizin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamışlardır. Geçmişimizde olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi kadınlarımızın gösterdiği fedakarlıklar ve cesaret, asla unutulmayacak bir görüntü olarak tarihimize nakşolunmuştur.

Günümüzde kadına toplumsal hayat içerisinde verilen önem, gelişmiş toplumların özelliklerinden biri olarak kadınların hayatın her alanında katılımcı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olması modernizmin gereğidir.
Bugünün Türkiye’sinde kadınlarımız; eğitimden, sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği sorumlulukla Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "nü kutlar sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim"