Recep ayının 27. gecesi kutladığımız, feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Gecesine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Peygamber Efendimizin mucizelerinden olan ve hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, kültür ve inanç dünyamızda vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Miraç, Peygamber Efendimizin Cenab-ı Allah’ın huzuruna kabulü, ilahi sırların kendisine gösterildiği ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliştir. Bu mucize, insanın Allah’ın rızasına ulaşabilmesi halinde; manevi alemde yükselebilmesinin, ilahi rahmet ve huzura erişebilmesinin, gönül ve ruh temizliğinden, Allah'a bağlılık ve boyun eğmesinden geçeceğini insanlığa hatırlatan ilahi bir mucizedir. Miraç’ta; insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan emirler de vahyedilmiştir.

        Kandil geceleri, hiç şüphesiz tüm İslam Alemine sunulan; manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın ve paylaşmanın arttığı, iyiliğin, barışın, dostluğun, kardeşliğin ve merhametin büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlandığı mübarek ve çok özel gecelerdir. 
        Manevi duygularımızın yeşerdiği, çeşitli münasebetlerle dostluk ve kardeşlik bağlarımızın güçlendiği bu kutsal geceler merhamet eden ve bağışlayan Allah'ın bir ikramıdır. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz.

        Ben bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek ve anlamlı gecenin sevgi, barış ve kardeşlik duygularını kuvvetlendirmesini temenni ediyor;İlçemize, İlimize, Ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlara vesile olması dileğiyle tüm Suşehrili hemşerilerimin Miraç Kandili'ni kutluyorum