KAYMAKAMIMIZ ENDER FARUK UZUNOĞLU'NUN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

“Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür. Hayatın her alanında engelli kardeşlerimizin sergiledikleri üstün başarılarla birlikte göstermiş oldukları azim ve kararlılıkları hepimize örnek oluyor. İşte bu noktada hepimize düşen görev, engelli kardeşlerimizin kendilerini eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkanları sunmak olmalıdır. Bu aynı zamanda bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan biridir. Bu bağlamda, engelli kardeşlerimizin maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerini iyileştirmek, ön yargılarla mücadele etmek ve onlara güvenli bir gelecek sunmak, millet ve devlet olarak en temel görevimizdir. 
Engellilik sadece engelli vatandaşlar ve ailelerini değil tüm toplumu ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.
Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.
Bu düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli vatandaşlarımıza Sağlıklı, Mutlu ve Başarılı bir hayat getirmesini diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."

Ender Faruk UZUNOĞLU
Kaymakam