KAYMAKAMIMIZ ENDER FARUK UZUNOĞLU’NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İnsanları ortak duygu ve düşüncelerde buluşturan, toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlü kılan, kırgınlıkları sona erdirerek hoşgörü ve paylaşımcılığın güzelliklerini bizlere yaşatan bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğu içerisindeyiz.
Hepimiz bayramlarda yaşadığımız mutluluk ve huzuru genele yaymalıyız. Bu güzel tablonun sadece böyle bayram günlerinde değil yılın her gününde yaşanması için halisane duygularla çaba harcamalı, barış, kardeşlik, sevgi, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma geleneğimizi sürdürerek güçlendirmeliyiz.

Kırgınlık ve dargınlıkları terk edip, anne-babalarımızla, eş ve çocuklarımızla, akrabalarımızla, komşularımızla ve toplumun her kesimiyle kucaklaşmalı, helalleşmeli, hediyeleşmeli, selamlaşmalı ve bayramlaşmalıyız. Yine bu bayramda yetimleri, kimsesizleri ve yoksulları gözetmeli, şefkat ve yardım elimizi onlara uzatmalıyız.

Milletçe büyük önem atfettiğimiz Ramazan Bayramını fırsat bilerek, kardeşliğimizi daha da pekiştirmeye, sahip olduğumuz farklılıklarımızı birer zenginlik olarak görmeye, bu cennet toprakları bizlere Vatan kılmak için tek yürek olan ecdadımıza layık olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek sürdürmeye ve kardeşliğimize günümüzde de kast etmeye çalışan hainlerin uğraşlarının beyhude olduğunu birbirimize kenetlenerek en güçlü şekilde göstermeye devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Ramazan Bayramının, tüm insanlık, İslam Alemi, Ülkemiz, İlimiz ve İlçemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, değerli Suşehrili hemşerilerimin, bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum.
Ender Faruk UZUNOĞLU
Kaymakam