MİLLİ EĞİTİM İSTİŞARE TOPLANTISI

İlçemizde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK'ün katılımıyla, Milli Eğitim İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU; "Değerli okul müdürlerimiz, değerli öğretmenlerimiz toplantıya davetiniz için hepinize teşekkür ederim. İlk emri oku olan bir dinin mensuplarıyız dolayısıyla bunun gereğini yapmak zorundayız. Bir toplumdaki cehalet o toplumu yıkar. Sayın Müsteşarımıza toplantımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar bizim sıkıntılarımızı dinleyip , çözümler üretiyorlar. Sizlerin rahatlığı, okullarımızın daha konforlu olması öğrencilerimizin daha iyi eğitim alması demektir. Sayın Müsteşarımız Sayın Bakanımızın talimatlarıyla geldiler, sıkıntılarımızı dinleyip yerinde görüyorlar ve sorunların çözümünde sağ olsunlar bizlere yardımcı oluyorlar. Hedefimiz inşallah daha iyi şartlarda, daha iyi tesislerde öğrencilerimize eğitimler vermektir. Bugün bunun kapısını açmış bulunmaktayız. İnşallah daha iyi şartlarda eğitim vereceğiz." dedi.

Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK yaptığı konuşmada; "Hepiniz hoşgeldiniz, bir haftadır Sivas'ta birlikte olduğumuz Sayın Bakanımız, Müsteşarımız ve Eğitim Öğretim Daireleri Genel Müdürlerimizle Sivas Merkezde okul müdürleri ve öğretmen arkadaşlarımızla buluştuk, onları dinledik. Sayın Bakanımızın Talimatlarıyla ilçelerimizdeki öğretmen arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmaları paylaşıp, sorun ve taleplerini dinlemek ve çözmek için görevlendirildik. Değerli meslektaşlarım 2017-2018 eğitim öğretim yılını başarılı bir biçimde geçirdiniz emeğinize, yüreğinize, dilinize sağlık. Suşehri'nde diğer ilçelerimiz Akıncılar, Gölova, Koyulhisar İlçe Müdürlerimizle buluşmak, toplantı düzenlemek istedik. İlçe Müdürlerimize ve Sayın Kaymakamımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek için buradayız. Meslek çalışmasını bitiren ve tatile gidecek arkadaşlarıma şimdiden iyi tatiller diliyorum. Tayin olup giden arkadaşlarımızın yolları açık olsun. Yeni eğitim ve öğretim yılına sizler gelmeden önce eksiksiz bir şekilde hazırlanılması için bakanlığımız olarak yanınızdayız ve gayret ediyoruz. Katıldığı için Sayın Kaymakamımıza, İlçe Müdürlerimize ve Değerli meslektaşlarıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Yapılan konuşmaların sonrasında toplantı soru cevap şeklinde devam etti. Öğretmenlerin sorun ve talepleri dinlenip, öğretmenler tarafından yöneltilen sorular Sayın Müsteşar Yusuf BÜYÜK tarafından cevaplandı. Sonrasında İlçemiz Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından filografi tekniğiyle yapılmış olan Ebru çalışmalı tablo Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU tarafından Sayın Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK'e takdim edildi.