TOKİ Kösedağ İlk ve Ortaokulumuzun koridor duvarlarına tarihi değerlerimizi anlatıcı ve bilgilendirici resim, figür ve süslemeler yerleştiriliyor.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Davut Atar ve Görsel Sanatlar Mezunu Mustafa Çakır tarafından yürütülen çalışmaları yerinde görmek için okulu ziyaret eden ve Okul Müdürü Hüseyin Tuncer tarafından karşılanan Kaymakamımız Ender Faruk Uzunoğlu:
‘’Öğrencilerimizin özel yaşamlarında tarihi değerlere sahip çıkmalarını sağlamak,merak duygusu uyandırmak,öğrenmenin kalıcı olmasına destek olması amaç edinilerek yapılan bu çalışmanın öğrencilerimizin, okulumuz personelinin,velilerinin ve gelen misafirlerimizin üzerinde olumlu etki bırakacağı konusunda hemfikir olunmuştur.

Bu şekilde koridorlarımızda oluşturacağımız geleneksel ve evrensel temalardaki görseller ile öğrencilerimize çeşitli derslerde isimlerini duydukları kişileri, yerleri, tabloları sürekli algı alanları içerisinde tutarak öğrenmenin kalıcılığı da sağlanmış olacaktır.

Diğer okullarımızda da gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu çalışmanın; İnşallah çocuklarımızın hem tarihi hem de kültürel değerlerimizi öğrenmeleri açısında etkili olur.’’şeklinde açıklamada bulundu.