ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU İlçemizde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2017 yılı mali destek programları kapsamında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katıldı.

İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan ORAN Program Yönetim Birimi uzmanlarından Serdar Arslan, 2017 yılı mali destek programları kapsamında yürütülecek olan; Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik, Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları, Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi mali destek programları proje teklif çağrıları hakkında bilgiler verdi. 
Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Programının genel amacının bölge sanayisinin desteklenmesi olduğunu ifade etti. Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulama Programının genel amacının ise, Tarımda çeşitliliğin ve katma değerin arttırılması, tarım altyapısının güçlendirilmesi ve modernizasyonu, yenilenebilir enerji kaynaklarının tarım alanında kullanılması olarak verildiğini belirtti. 
Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi ile ilgili programın genel amacının ise Merkez ve kırsal alanlarda sosyal ve kentsel altyapının iyileştirilmesi, dezavantajlı kesimlerin sosyal hayata dahil olmalarının sağlanması için yapıldığını, Bu projelere başvuru yapacak olanların en geç 18 Mart 2018 tarihine kadar sisteme başvurularını yapmaları gerektiğini söyledi.

Gerçekleştirilen programa; Belediye Başkan Vekili Nazif KARKIN, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.