POLAT DERESİ KARATAŞ YAYLA ŞENLİĞİ

Suşehri Polat Deresi Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organizesinde gerçekleşen şenlik; Karacaören, Yoncalı, Kemallı, Taklak, Polat ve Kavşut Köyleri’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu yıl 20.si düzenlenen program da yöresel sanatçıların katılımıyla halk oyunları oynandı.

Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU yaptığı konuşmada; “20.sini düzenlediğiniz festivale davetinize teşekkür ederim. Sıla-i Rahim gibi güzel birşey yoktur. Allah birlik ve beraberliğinizi devam ettirsin. Programa il dışından gelen herşehrilerimize hoşgeldiniz diyorum. Polat Deresi Derneğine, Dernek Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimize ve Sayın Milletvekilimize programa katılımlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra Şenlikte konuşan Sayın Valimiz Davut GÜL, Sivaslıların Dünya’nın neresinde olursa olsunlar memleketlerini unutmadıklarını ve her fırsatta memleketlerine geldiklerini ifade ederek, “Burada düzenlenen şenlikte onun bir göstergesi. Birçok yerde şenlik yapılıyor ama bu şenliğin diğerlerinden iki farklı özelliği var. Birincisi 6 köyün bir araya gelerek bu şenliği yapmaları. İkincisi ise şenliğin bayram havasında geçmesi ve 6 köyün tüm gurbetçilerinin buradaki şenliğe katılmalarıdır. Bu birlik ve beraberliği sağladığınız için her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

GÜL, “Bir arada olduğumuz zaman, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz takdirde Sivas’ımız güçlü olacak, ülkemiz güçlü olacak bizler güçlü olacağız. Aramızdaki farklılıkları zenginlik sayarak, kırgınlıkları unutarak, ileriye de bakarak daha güçlü olacağız. 15 Temmuz tarihine yaklaşıyoruz. İki yıl önce bu süreç yaşandığında gözümüz komşularımızı aradı. Herkesin bu mücadelede olmasını istedik. Demek ki saflarımızı daha da çok sıklaştırarak, kırgınlıklarımızı ortadan kaldırarak, şenliklerimizi buna vesile kılarak, birlik bütünlüğümüzü muhafaza etmemiz lazım. Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah Allah birliğimizi bütünlüğümüzü muhafaza eder, daha güçlü oluruz” diye konuştu.

İlimizdeki gelişmelere de dikkati çeken Valimiz GÜL, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye gelişiyor, Sivas gelişiyor, Suşehri gelişiyor, İmranlı gelişiyor. Hızlı trenimiz gelecek yıl hizmet verecek. İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den, Bursa’dan, Eskişehir’den, Konya’dan buraya gelebileceksiniz. Hızlı tren Sivas’tan Erzincan’a da gidecek. Hafik’te, Zara’da, İmranlı’da hızlı tren istasyonları olacak. Bizler birliğimizi, bütünlüğümüzü muhafaza ettiğimiz müddetçe daha iyisi olur. Sizler daha iyisine layıksınız. Bu vesile ile bizi bir araya getiren dernek başkanımıza ve burayı şenlik havasına çeviren sizlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen programa; Sayın Valimiz Davut GÜL’ün yanı sıra İstanbul Milletvekili Ekrem ERDEM, Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU, Suşehri Belediye Başkanımız Fazlı YÜKSEL ile çok sayıda davetli katıldı.

Programa katkılarından dolayı Polat Deresi Derneği Başkanına ve Üyelerine teşekkür ederiz...