SIFIR ATIK PROJESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından himaye edilen "Sıfır Atık Projesi"nin tanıtım toplantısı İlçe halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Düzenlenen toplantıda geri dönüşümün önemine değinen Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU, Dünya genelinde hiçbir toplumun gelecek nesiller olan çocuklara temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışmadığını söyledi.

Sıfır Atık Projesinin tam olarak hayata geçmesiyle temiz çevre toplum bilincinin bir nebze olsun başarıya ulaşacağını belirten Kaymakamımız UZUNOĞLU konuşmasında; "Çevre terörü yaşıyoruz. Her çöpün bir değer olduğunu yeni anlamaya başlıyoruz. Özellikle bu sıfır atık projesiyle ilgili olarak ev kadınlarımızın daha iyi bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü resmi kurumlarda toplanan atıklarla, evlerde toplanan atıklar bir değildir. Bunun bilincinin ev kadınlarımıza anlatılması gerekiyor. Bizler bu projeyi önemsiyoruz. Çünkü 2007 yılında Giresun'un Çanakçı ilçesinde görevliyken, o zamanlar köylerdeki çöpleri toplatıp satışını yapmıştık. Hem çevreyi temiz tutmak ve hemde gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla bu projeyi en iyi şekilde hayata geçirmeliyiz" dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü İbrahim KAYA ise, "Sıfır atık projesinin genel detayları hakkında slayt eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantıya, Akıncılar Kaymakamı Akın KARAGÖZ, Gölova Kaymakamı Ali İhsan BAŞAK, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım YAKUT, Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.